Gyűjtőtársak honlapjai
Látogasd meg a honlapom, kattints a fenti bannerre!

Olvasóink értékelése: 5 / 5

Csillag aktívCsillag aktívCsillag aktívCsillag aktívCsillag aktív

Kedves Klubtagok és minden honlap látogató

tt az adózás ideje, bizonyára sokan hamarosan le fogják adni bevallást.
Kérem a bevallásnál az Egyesületünket jelölje meg kedvezményezettként, ezzel is segítve a rádiógyűjtéssel foglakozók szerteágazó önkéntes munkáját. Munkánkkal  igyekszünk megőrizni a rádióipar emlékeit, ezt a munkát minden kis segítség sokban lendíti előrébb.

Rádiógyűjtők Magyarországi Klubja: 18167663-1-11 


Kedves Klubtagok, érdeklődők


Örömmel tudatjuk, hogy az Egyesületünk kiadásában a "Szép rádiók" című könyv a hazai rádiózás 90. évfordulójára megjelent.
A 2015. novemberi közgyűlésen került bemutatásra.

Akik a könyv megjelenéséhez munkájukkal hozzájárultak, azok részére sorszámozott tisztelet példányt adományoztunk.

Minden érdeklődőknek szívesen postázunk támogatás ellenében, a könyv minden esetben nívós ajándék a szakmabélieknek részére és azoknak is, akik csak szeretik szép dolgokat.

keressen:

kiallitas kukac radiomuzeum pont hu

  


 

Kedves Klubtagok!


A meghirdetett Nosztalgia Rádiógyűjtő börzék és közgyűlések időpontjai az alábbi oldalon olvashatóak: Rendezvények
Jegyezzétek be a határidőnaplótokba!


Kedves Klubtagok!

lehetőségetek van az Egyesületi újságban már megszokott, de attól függetlenül meghirdetni a fölöslegessé vált, vagy keresett alkatrészeket, készülékeket, dokumentációkat és ki tudja, még mi mindent. Akinek van hirdetni valója, kérem e-mail-ben küldje el a hirdetés szövegét és fotót.

Azon egyesületen kívüliek jelentkezését is várjuk, akiknek van a tulajdonában régi készülék és nem tart rá igényt, de szeretné megőrizni az utókornak, azáltal, hogy gyűjtőtársainak átadja, amiben segítségére leszeünk. Ezt a nemes gesztust előre is köszönjük.

A szerkesztett szöveget RMK hírlevélben kapjátok kézhez.


 


Az Orion különféle korabeli dokumentumai láthatóak az alábbiakban, melyeket rendelkezésre bocsájtották: 
Selyem Tóth Sándor
Sík Béla








 
Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

1998-ban technikaszerető emberek kis csoportja klubot alakított. Még nem tudták, hogy mire vállalkoztak, de a rádiózás múltjának szeretete, a rádiókészülékek iránti vonzalom összehozta őket. Úgy érezték szükség van ebben a kis országban egy szervezetre, mely ezt az érzést összefogja.

Új utakat kellett törni, hisz ilyen meg nem volt, mit, miért és hogyan? Kérdeztük egymástól. Akkor elkezdtük, és most már mondhatom, sikerült. Az a kis csoport hamarosan láthatta, hogy helyes úton jár, hisz létszámuk nagyon gyorsan többszörösére nőtt. Egy új műszaki hobby alapjait kellett lerakni, a múlt technikájával a mai világban együtt lenni, íme a rádiózásban is sikerült.

Mindenki, aki a rádió múltjával valamilyen formában kapcsolatba került, annak segítése, a méltán híres magyarelektronikai ipar megismertetése, dokumentálása lett a cél. Ennek érdekében már 1998-tól olvashatja minden egyesületi tagunk a saját lapunkat.

 

Olvasóink értékelése: 3 / 5

Csillag aktívCsillag aktívCsillag aktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Érdekel a rádiótechnika?

Érdekel a magyar híradástechnika múltja?

Lépj be a Nosztalgia Rádió Egyesületbe!

Az RMK Nosztalgia Rádió Egyesület az egyetlen országos szervezet, mely a magyar rádiózás, a magyar elektronika múltja iránt érdeklődőket, támogatókat egyesíti. Az egyesület fő célja a tagok hobbi tevékenységének segítése, a rádiózás múltjának megismertetése, kiállítások rendezése, kiadványok szerkesztése.

Olvasóink értékelése: 2 / 5

Csillag aktívCsillag aktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

        2024. június 08-i közgyűlésünk napirendje:

 

  1. A közgyűlés levezetése és dokumentálása
  2. Az Egyesület tájékoztatása az elmúlt időszak történéseiről

            - a jelenlegi gazdasági helyzet az Egyesületre való hatása

  1. Az Egyesület stratégiája. Stratégia váltás
  • aktivitás
  • közreműködés
  • tisztség vállalások
  1. Az Egyesület 2023-as év pénzügyi zárása
  • a 2023-as év pénzügyi helyzetének elemzése. Kiadások bevételek.
  • a 2024-es év pénzügyi tervezése
  • a 2023-as év pénzügyi zárásának elfogadása
  1. Az Egyesület vezetősége, tagsága, tagdíj.
  • megemlékezés az eltávozott gyűjtőtársainkról
  • új pénztáros választása. Javaslatok
  • tagság: új tagok
  • tagdíj problematikája
  1. A Nosztalgia Hírújság.
  • szerkesztőbizottság
  • a megjelentett db.-szám
  • javaslatok
  1. Hozzászólások

A börze kezdete: 8.00, a közgyűlés kezdete: 10.30, a 41-es teremben lesz megtartva a Kőbányai kulturális központban

Tatabánya   2024.05.22.                                     

Máthé Sándor

 RMK Elnők

Olvasóink értékelése: 5 / 5

Csillag aktívCsillag aktívCsillag aktívCsillag aktívCsillag aktív

Kedves látogatónk, gyűjtőtársunk!

Egyesületünk minden éveben kéri a tagok és minden olyan adófizető segítségét, aki elkötelezett a hazai rádiógyártás emlékeinek megmentése és méltó módon történő bemutatása iránt, hogy a személyi jövedelem adójának az 1%-ról, a bevallás készítésekor az Egyesületünket jelölje meg kedvezményezettként.
Ezekből az 1% -s adócseppekből tud működni, fennmaradni az Egyesületünk. Ez önnek nem kerül semmibe, de nekünk nagyon nagy segítség! Köszönjük a segítséget!

Rádiógyűjtők Magyarországi Klubja, adószáma: 18167663-1-42 figyelem! az adószámunk megváltozott, az új adószám:  18167663-1-11

Olvasóink értékelése: 5 / 5

Csillag aktívCsillag aktívCsillag aktívCsillag aktívCsillag aktív
 
Salamon Istvánnak és Szűcs Lászlónak a Magyar Rádió volt munkatársainak, az Egyesületünknek nyújtott támogatásért és a sok-sok önzetlen segítségért adtunk át okleveleket 2018. májusi közgyűlésünkön, jó egészséget kívánunk.
 
Oklevél sorszáma: 0011. (S.I.) és 0012. (Sz.L.)
 
 

A múlt évi (2015) tisztújító közgyűlésen kérte felmentését Szántó László, egyesületünk pénztárosa. Éveken át végezte ezt a meglehetősen időrabló, nagy figyelmet kívánó munkát. Laci, ezzel az oklevéllel köszönjük eddigi lelkiismeretes munkádat, kívánunk további eredményes gyűjtő munkát, és hozzá jó egészséget!

Irházi Sándor

Oklevél sorszáma: 0008.




Kóger László nevéhez fűződik. Tizennyolc éven keresztül – még a hivatalos bejegyzés előtt is – képviselte szervezetünket. Áldozatkész munkája eredményeképpen ma mintegy 350 tagot számlál egyesületünk, és szakmai körökben is elismerik a tevékenységünket. Múlt évben (2015) kérte felmentését a munka alól, azzal a kiegészítéssel, hogy a szakmai munkában továbbra is tevékenyen részt kíván venni. Laci, mi ezzel az oklevéllel köszönjük meg az eddigi munkádat, továbbra is számítunk a véleményedre, tapasztalatodra, tudásodra!
Tréfás kiegészítésként az oklevél mellé még egy meglepetés is jár. Hogy a megszámlálhatatlanul sok rádiód mellé legyen még egy, készítettünk egy rádió modellt - vagy modell rádiót - ajándékként. (Valaki mindjárt el is nevezte plexirádiónak.) Megjegyzendő, az oklevelek adományozásának és a „plexirádió” építésének az ötlete is Kóger Lacitól származik.
Köszönjük az eddigi felelősségteljes munkádat, kívánunk további eredményes gyűjtést és mindehhez jó egészséget!

Irházi Sándor

Oklevél sorszáma: 0007.






Egyesületünk közgyűlésein visszatérő vendégként üdvözölhettük Heckenast Gábor urat. Munkáját sok évtizeddel ezelőtt a Magyar Rádióban kezdte, és nevéhez fűződik az 50-es években újdonságnak számító magnetofontechnika hazai kidolgozása. Elméleti és gyakorlati munkássága szakmailag és erkölcsileg példamutatónak számít. Több szakkönyvet írt, munkája megalapozta az elismert magyar magnetofongyártást. Összejöveteleinken már másodszor tartott érdekes előadást a hazai magnetofon és magnetofonszalag gyártás megindulásáról, nehézségeiről, sikereiről.
Fáradozását egy oklevél átadásával ismerte el egyesületünk, további jó munkát és jó egészséget kívánva.

Irházi Sándor

Oklevél sorszáma: 0006.




Az egyesületünk elismerésben részesítette Biliczky István tagtársat, a másfél évtizedes újságszerkesztési munkájáért. A már hagyományosnak mondható oklevelet a legutóbbi közgyűlésen adtuk át.
Gratulálunk és további jó munkát kívánunk!

Irházi Sándor

Oklevél sorszáma: 0005.



Az egyesület megalakulásától több éven át végezte az Egyesületünk pénztárosi munkáját. Ezzel az oklevéllel köszönjük meg azt a sok munkát, amit a közösségünkért végeztél. Az oklevelet 2014. május 11-i közgyűlésén adtuk át Irházi Sándornak. További jó egészséget és sikeres gyűjtői munkát kívánunk.

Oklevél sorszáma: 0004.



Az egyesület megalakulásától 15 éven át Szécsényi Lajos segítette a Nosztalgiarádió Hírújság nyomdai előkészítését, nyomtatását. Ezzel az oklevéllel köszönjük meg azt a sok munkát, amit a közösségünkért végeztél. Az oklevelet 2013. május 13-i közgyűlésén szerettük volna átadni, azonban csak 2014. február 08-i börzén sikerült. További jó egészséget és sikeres gyűjtői munkát kívánunk.

Oklevél sorszáma: 0003.

alt


Egyesületünknek igen nagy segítséget jelent, hogy a közgyűléseinket, börzéket a Puskás Tivadar Távközlési Technikumban rendezhetjük meg. (A „Puskás börzék” tulajdonképpen fogalommá váltak a rádióamatőrök körében is). Mindezt elsősorban az iskola igazgatójának, dr. Horváth László Ferencnek - „Laci bácsi” - köszönhetjük, aki felismerve és felkarolva a mi egyesületi munkánk és az amatőrök tevékenységének jelentőségét, helyet biztosít a rendezvényeink számára.

Ezt a lelkiismeretes tevékenységet az egyesületünk a legutóbbi közgyűlésen (2012. május 13.) egy oklevél átadásával ismerte el.

Oklevél sorszáma: 0002.

alt 

Laci, köszönjük odaadó munkádat és jó egészséget kívánunk!

Irházi Sándor


Az egyesületünk titkári teendőit tizenhárom éven keresztül dr. Simoncsics László intézte. Lelkiismeretes tevékenységét az egyesület a 2011. november 06-i közgyűlésen egy oklevél átadásával ismerte el.

Oklevél sorszáma: 0001.

alt 

Laci, még egyszer köszönjük odaadó munkádat és jó egészséget kívánunk!

Olvasóink értékelése: 5 / 5

Csillag aktívCsillag aktívCsillag aktívCsillag aktívCsillag aktív


Kedves kollégák, gyűjtőtársak, fájdalommal jelzem nektek, hogy tapolcai gyűjtő társunk Hajgató Lajos, 2018. március 6-án tragikus hirtelenséggel, fiatalon itt hagyott bennünket.
Lajos barátunkban – akivel 2010-ben együtt kirándultunk az egyesület berkein belül a Bolognai Rádiómúzeumba – egy rendkívül jó és lelkes kollégát ismertünk meg. Rengeteg energiát, pénzt áldozott különleges gyűjteményére.
Lajos barátunk Tapolcán született 1955. 09. 23-án. Gyermekéveit Taliándörögdön töltötte. Szeretett tanulni, minden érdekelte. 8. osztályos volt, amikor Tapolcára költöztek és itt lehetősége nyílt egy rádiós szakkörbe járni. Nagyon sokat jelentett számára ez az „iskola”, szép eredményeket ért el és minden vágya az volt, hogy Székesfehérváron folytassa tanulmányait a híradástechnikai szakközép-iskolában. Szülei azonban más pályát szántak neki, ezért Tapolcán maradt és itt érettségizett. Felvették a Budapesti Műszaki Egyetemre, ahol nem érezte jól magát, ezért hamarosan otthagyta az egyetemet, elektronikai műszerész lett. Jó szakember vált belőle, a munkáját mindig nagy figyelemmel, átgondoltan végezte. 1985-ben megházasodott, 2 gyermeke született. Őket mindig úgy nevelte, hogy azzal foglalkozzanak, amiben örömüket lelik és megtalálják önmagukat. 1994-ben önálló vállalkozásba kezdtek párjával és amikor már lehetősége nyílt rá, visszatért a nagy „szerelemhez”, a rádiókhoz. Kimondhatatlan öröm volt számára, ha egy régi darabot fel tudott újítani és meg tudott szólaltatni! Hihetetlen precizitással látott hozzá egy-egy munkához. Gyűjteményének olyan kincsei vannak mint az Edison fonográf, az 1930-as évek Orion rádiói és mások. Rádiók, gramofonok, bakelit lemezek, nagyon színesen tudott mesélni róluk, hogy az is élvezettel hallgatta, aki nem járatos ebben a témában. 
Sajnos, több készüléket már nem szólaltat meg, e területen vágyai, álmai már nem valósulhatnak meg, több régi készülék nem kel új életre szorgos munkájával.
Nyugodj békében Lajos!
A család segítségével összeállította: Selyem Tóth Sándor


 Utóbbi időben két gyűjtőtársunk hagyott itt minket.

Az egyik, Weber Imre, Németországban élő, de hazájához kötődőrádiós, aki nagy élvezettel olvasta Nosztalgia Rádió Hírújságunkat. Kevesen emlékezhettek rá, mert idős kora miatt, 82 éves volt, ritkán járt Magyarországon.

A másik, Nagy Kovács Elemér, Egyesületünk alapítása óta tagunk volt, emlékezhetnek rá azok, akik jártak börzéinkre és a használtcikk piacokra. Komoly gyűjteménnyel rendelkezett. A közölt képet 2011-ben készítettem, ezen Sörös Tibor kollégánk mellett jobbra látható. Viszonylag fiatalon vitte el a betegség.

2018. március

Simoncsics László



Kedves klubtársak,

  Újsolti gyűjtőtársunk, Mészáros József Sándor 2013. április 2-án 63 éves korában elhunyt.
Rokkantan, ahogy egészsége engedte a közgyűléseinken részt vett.
Hobbija az öreg rádiók és órák javítása volt.

Emlékét megőrizzük.

 

Olvasóink értékelése: 5 / 5

Csillag aktívCsillag aktívCsillag aktívCsillag aktívCsillag aktív

Kedves Klubtagok, támogatók!


A személyi jövedelemadókból felajánlott 1%-ból az Egyesületünk az alábbiak szerint kapott:

 

 

  • 2016:  366.115,- Ft
  • 2015:  246.884,- Ft
  • 2014:  260.439,- Ft
  • 2013:  161.500,- Ft
  • 2012:  287.749,- Ft 


Minden felajánlónak nagyon köszönjük és szeretnénk, ha a következő év(ek)ben is hasonlóan cselekednétek, ezzel is segítve az egyesületünk gazdálkodását. Kérünk mindenkit, hogy a későbbiekben a saját 1% fölajánlásán túl segítsen minél több fölajánlást megszerezni Egyesületünk számára, ezzel is megkönnyíteni a működésünket.



Az adó 1% -nak felhasználása:

  • 2014. évi adó 1 % elszámolása is megtörtént a NAV felé. 
    A 260.439.- Ft összegből 121.199.- Ft az egyesület újságjának nyomdaköltségére fordítottuk, 40.400.- Ft-ot pedig postaköltségre, használtunk fel. 
  • Rádiógyűjtők Magyarországi Klubja Egyesület 2013. évben kifizetett adó 1 %-ból 251.251.- Ft összeget kapott.
    Az összeg felhasználása a következő volt: Az egyesület újságjának nyomdaköltségére 188.438.- Ft, az újság postázására pedig 62.813.- Ft
  • 2012. évi adó 1 % elszámolása is megtörtént a NAV felé.
    A 287.749.- Ft összegből 201.424.- Ft az egyesület újságjának nyomdaköltségére fordítottuk, 86.325.- Ft-ot pedig működésre postaköltségre, telefonköltségre használtunk fel. 

 

Additional information